TEKTURA FALISTA

Tektura falista 2-warstwowa jest jednym z najczęściej stosowanych na rynku materiałów opakowaniowych. Ze względu na charakterystyczną fakturę oraz bardzo dobrej jakości surowce wykorzystywane przy produkcji, tektura falista jest giętka oraz bardzo wytrzymała na rozdarcia i rozerwania. W efekcie bardzo dobrze spełnia funkcję zabezpieczania pakowanych w nią rzeczy przed uszkodzeniami tak pod czas transportu, przechowywania, jak i nawet przy okazji remontów. Co ważne, może ona być używana jako opakowanie zewnętrzne, oraz wewnętrzne - np. gdy delikatne przedmioty pakowane w karton oddzielamy od siebie właśnie przy pomocy tektury.

Oferowana w sprzedaży tektura falista posiada 2 warstwy. Jedna wykonana jest ze zbitych i gładkich warstw papieru. Druga - z warstw papieru karbowanego, dzięki czemu z łatwością można ją dopasować do kształtu niemal każdego przedmiotu.


Dostępne rozmiary oraz parametry tektury falistej to:

 • 1m x 100 mb
 • 1,2 x 100 mb
 • 1m x 15 mb
 • 1m x 25 mb
 • 1 gatunek
 • Gramatura 200g/m2
 • Fala B

Tektura falista ze względu na wymienione zalety oraz stosunkowo niską cenę znajduje szerokie zastosowanie m.in. w gospodarstwie domowym, handlu, prywatnych przedsiębiorstwach, przemyśle transportowym, budowlanym, organizowaniu przeprowadzek oraz prac remontowych. Niektóre z możliwości jej wykorzystania to:

 • pakowanie wyrobów ze szkła;
 • zabezpieczanie podłóg i mebli przed uszkodzeniami podczas prac remontowych i budowlanych (ochrona podłogi przed zarysowaniami, ochrona mebli przed ubrudzeniem farbami, itp.);
 • zabezpieczenie w transporcie dużych przedmiotów narażonych na obicia oraz zmniejszenie wartości użytkowej i estetycznej (duży sprzęt AGD i RTV);
 • zabezpieczenie na czas przechowywania lub transportu mebli, oraz wszelkiego rodzaju elementów wyposażenia domów lub zakładów pracy (pakowanie drzwi, ram okiennych, obrazów, itp.).

Obecnie, kiedy na rynku stawia się bardzo wysokie wymagania co do jakości zabezpieczania przedmiotów na czas transportu i przechowywania, coraz większą uwagę przywiązuje się do jakości opakowań. Kierując się zamiarem spełniania tych oczekiwań oferowana w różnych rozmiarach 2-warstwowa tektura falista, łącząc zalety materiału mocnego, giętkiego i niedrogiego zadowoli nawet bardzo wymagających klientów.

TEKTURA LITA

Tektura lita - nazywana również tekturą malarską lub gładką Jest to tektura lita całkowicie ekologiczna, ponieważ wytwarzana jest w 100% w procesie recyklingu makulatury. Tektura lita znajduje zastosowanie w przemyśle opakowaniowym, meblowym, introligatorskim oraz jako przekładki transportowe. Dostępna w rolkach o wymiarach 1m x 15 mb.

© 2018 BS-Serwis folia bąbelkowa, tektura falista
te strony stworzyła firma Aptus.pl z Katowic